První setkání


Máte obavy?

Možná máte obavy přijít. Možná se bojíte, že nebudete umět říct cizímu člověku, co vás trápí. Nebo se obáváte, že to k ničemu nebude. Můžete mít špatnou předchozí zkušenost s odborníkem z našeho oboru. Nebo si nejste jisti, jestli jsou vaše potíže natolik závažné, aby vám stálo za to za námi přijít. Nejste přece blázen…taky to stojí peníze…nejste přece tak neschopný/á, abyste si své problémy neuměli vyřešit sami…

Vaše obavy jsou zcela pochopitelné a zdravé. Když jde člověk do neznáma, není si jist. Když má člověk před někým odhalit své nitro, bývá značně nervózní a bojí se.

Nás se ale bát nemusíte. Nebudeme se vám smát, zraňovat vás, odsuzovat či vám dávat něco za vinu. Jsme tu proto, abyste se měli komu svěřit. Poradit se s někým, kdo vás opravdu poslouchá. Mít někoho, kdo stojí na vaší straně. Spojence, podporu. Vaše tajemství zůstanou mezi námi – nebudete na to sami, ale nikdo se to nedozví. Vážíme si lidí, kterým není lhostejné jak žijí, jak žijí jejich blízcí. Vážíme si lidí, kteří chtějí problémy řešit. A víme, že někdy je to prostě silnější než my sami.

Mlčenlivost

Jsme vázány povinností mlčenlivosti. Můžete se nám tedy bez obav svěřit, vaše soukromí bude zachováno. Výjimkou jsou skutečnosti podléhající oznamovací povinnosti dle § 167 a § 168 trestního zákona. Veškeré služby mohou být na vaše přání poskytovány anonymně.

Jak probíhá první kontakt

Nejprve společně zmapujeme problém, se kterým přicházíte. Následně si ujasníme, jakých cílů chcete dosáhnout. Podle toho a podle vašich možností pak dohodneme plán další spolupráce (jaké metody bude vhodné použít, frekvence a délka setkání). Pokud se ukáže, že váš problém vyžaduje konzultaci s dalším specialistou, zprostředkujeme vám kontakt. Protože na prvním setkání je třeba toho stihnout poměrně dost, doporučená délka prvního setkání je 90minut.

Zpět nahoru